مديراني در تراز ملي داريم يا مديراني ضعيف و ناكارآمد ؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  با پايان يافتن زمان و فضاي انتخاباتي در كشور و مشخص شدن رئيس جمهور دولت دوازدهم ، قطعاً اين روزها و تا زمان مراسم تحليف رياست محترم جمهور و معرفي كابينه از سوي ايشان ، بحث تركيب وزرا و حذف و اضافه آنها به يكي از كانونهاي اصلي مباحث سياسي و محفلي تبديل شده است . البته شرايط اقتصادي كشور و ركود حاكم بر آن و عدم توفيق دولت يازدهم براي رونق بخشيدن به اقتصاد و ميانگين سني بالاي كابينه دولت فعلي و قضاوت افكار عمومي و منتقدين دولت در جريان رقابتهاي انتخاباتي و بسياري موارد ديگر كه موجب شد تا يكي از چالش هاي دولت يازدهم تركيب وزراي آن باشد اين پيش بيني و قضاوت را قريب به صحت مي كند كه تغيير تركيب هيات وزيران و البته تغيير با حجم زياد در دولت دوازدهم به نسبت دولت يازدهم محتمل و جدي است.

  در ميان همه بحثهاي اين روزها در مورد تركيب هيات وزيران در دولت دوازدهم و به تبع ساير مديران در دولت دوازدهم نكات و برخي بحثها در جغرافياي استان مركزي توجه انسان را به خودش جلب كرد .

  از جمله اينكه در برخي سايتها اين خبر و نظر منعكس گرديد كه "استان نخبه پرور و صنعتي مركزي لايق داشتن بهترين مديران در بالاترين سطوح مديريتي كشور است "و در ادامه با ذكر آماري از مفاخر مرتبط با استان مركزي ، لقب بهشت مفاخر و پايتخت مفاخر و مشاهير را به استان مركزي داده و ادعا شده است كه اين استان بيشترين نخبگان را در كشور پرورش داده و استان مركزي را جزء صنعتي ترين استانهاي كشور معرفي مي نمايند و در نهايت اينگونه اظهار نظر مي شود كه با توجه به دارا بودن مديران و نمايندگان با تجربه، استان مركزي لايق داشتن چندين مدير ارشد در كشور و همچنين كابينه دولت روحاني مي باشد !! البته در ادامه توضيح داده شده كه اميد است در دولت دوازدهم جاي خالي هميشگي استان در كابينه پر شود و اين استان پر افتخار با حمايتهاي بيشتري راه توسعه و پيشرفت را طي كند .

  در مقابل خبر فوق الذكر نطق آقاي دكتر كريمي در تاريخ 21/3/1396 در مجلس شوراي اسلامي جلب توجه مي نمايد در بخشي از نطق ايشان ، با خطاب قرار دادن آقاي دكتر روحاني بيان شد كه " جناب آقاي دكتر روحاني ، يكي از استانهايي كه شما موفق به پيروزي و كسب آراي بيشتر نسبت به رقيبتان در انتخابات اخير نشده ايد ، استان مركزي است . درصد آراي شما در سطح ملي بيش از 57 درصد و در استان مركزي با 10 درصد كمتر ، حدود 47 درصد بوده است . مهمترين دليل نارضايتي مردم استان مركزي از دولت تدبير و اميد كه باعث عدم موفقيت شما در جلب آراي مردم در انتخابات اخير شد ، انتصاب استاندار و برخي مديران نالايق و ناكارامد در اين استان بوده است" .

  هر چند بحثها و موارد بسيار زيادي براي توضيح وجود دارد اما واقعا اگر همين دو مورد فوق را مقابل هم قرار دهيم چه نتيجه اي مي گيريم ؟ از طرفي ادعاي نخبه پروري استان مركزي  و داشتن قابليت معرفي مديراني در سطح و تراز سمتها و پستهاي كلان كشوري در آن داريم از طرفي اعتراف مي كنيم كه بالاترين مقام اجرايي استان و برخي مديران استان مركزي نالايق و ناكارامد هستند ! البته خوب است به اين موضوع هم اشاره شود كه چه نسبتي از تركيب مديريتي استان مركزي را غيربومي ها تشكيل مي دهد تا بعد اين سوال و انتقاد و ايراد ملموس تر و بهتر فهميده شود كه :

  چگونه ادعاي داشتن نخبگان و مديراني در استان مركزي داريم كه ظرفيت و پتانسيل پذيرش مسئوليتهاي كلان كشوري را دارند كه خود استان در حوزه مديريت دستگاههاي اجرايي داراي مشكل و نقص است ؟ استاندار و برخي مديران آن نالايق و ناكارآمداند و بعضي از مديران آن پروازي و برخي از آنها كه مدير دست چندم در استاني ديگر بوده اند در اين استان پست مديريتي بالايي را گرفته اند و البته متاسفانه و متاسفانه شايد تنها استان مركزي داراي اين ويژگي است كه مي تواند در حوزه مديريت آن چنين مديراني حضور داشته باشند . در هر حال پيشنهاد مي شود كه به مصداق اين ضرب المثل كه " چراغي كه به خانه رواست به مسجد حرام است" اگر استان مركزي نخبه پرور است و اين ظرفيت را دارد كه مديراني در تراز پستهاي وزارت و كلان كشوري معرفي كند خوب است اين ظرفيت و قابليت را مقدمتا براي خود بكار گيرد و از مديران بومي توانمند و لايق و كارامد استفاده نمايد و انشالله با عبور از اين مرحله و حل بحران مديريتي در استان ، به كمك دولت در سطح كشور رفته و پيشنهاد براي سمتهاي مديريتي كشوري داشته باشد .

  + نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۶ساعت 15:35  توسط محمد رضا گودرزی  | 

 • مطالب مرتبط
 • عمليات تروريستي 17 خرداد و ....
 • نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 ساعت: 13:18
  برچسب‌ها :

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :