چرک کف دست ، بازیگر نقش اول صحنه کسب و کار کشور

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  آخرین پایش و ارزیابی از محیط کسب و کار در کشور ، حائز نکات و مواردی است که ذیلا به آنها اشاره می شود .توضیح اینکه این ارزیابی توسط مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی و با اخذ نظر و تکمیل پرسشنامه های مربوطه از سوی 232 تشکل شرکت کننده در این مطالعه در استانها و کشور صورت گرفته است .
  نمره ارزیابی محیط کسب و کار در زمستان 1395 عدد 6.04 بوده( نمره بدترین شرایط در ارزیابی ،  10 است) در حالی که در فصل پاییز همان سال این عدد 5.83 بوده است و این یعنی در زمستان سال گذشته فضای کسب و کار کشور نسبت به فصل قبل آن وضع نامناسب تری داشته است .
  در فصل زمستان سال گذشته موثرترین عواملی که نقشی مخرب در فضای کسب و کار کشور داشته اند به ترتیب عبارت بوده از : 1- مشکل دریافت تسهیلات از بانکها 2- ضعف بازار سرمایه در تامین مالی تولید و نرخ بالای تامین سرمایه از بازار غیر رسمی 3- وجود فساد اقتصادی در دستگاههای حکومتی .
  در هر حال ، اینکه بین 21 مولفه و عامل موثر در محیط کسب و کار ، بنا به قضاوت تشکلها اقتصادی سراسر کشور ، '' فساد در دستگاههای حکومتی'' را موثر دانسته و در رتبه سوم قرار گرفته ، هزار و یک معنی دارد از طرفی وقتی در همین مطالعه و در جایگاه چهارم از عوامل موثر در نامساعد بودن فضای کسب و کار کشور '' بی تعهدی شرکت ها و موسسات دولتی به پرداخت به موقع بدهی خود به پیمانکاران'' قرار می گیرد آنگاه متوجه سهم دولت و سازمانها و نهادهای وابسته به آن خواهیم شد .
  دو عامل اول با بالاترین امتیاز و نقش در بدی فضای کسب و کار ، با زبان بی زبانی می گوید که بخش خصوصی پول ندارد و امکان بدست آوردن آن برای سخت و پر هزینه است ( لازم به یادآوری است که در مقاله ای تحت عنوان ''اقتصادی داریم خاص که همه معادلات را کیش و مات می کند!'' توضیح داده شد کا حجم نقدینگی در کشور به عددی بسیار باور نکردنی رسیده و به شدت افزایش یافته است حال چگونه با این حجم از نقدینگی ، بخش مولد و تولید کشور و یا بطور کلی ، بخش اقتصادی از داشتن نقدینگی و منابع مالی محروم است خود داستانی است عجیب و غریب که در آن مقاله به آن پرداخته شد)و دو عامل در مرتبه بعد هم می گوید که دولت پول ندارد و سیستم دولتی بواسطه وجود فساد در آن ، راضی به پول و حقوق خود نبوده و پول و درآمد بیشتری می خواهد . یعنی دولت بدلیل گران اداره کردن کشور و بواسطه سهمی که هزینه های جاری از بودجه کشور می بلعد کم پول است و عیال و خانواده دولت هم بدلیل آلوده بودن به فساد ، به دریافتی از بخش دولتی قناعت نکرده و دست در جیب بخش خصوصی نموده است. این همه تاثیر پذیری فضای کسب و کار و به طور کلی اقتصاد کشور ما موثر از چیزی است که ما به آن چرک کف دست می گوییم . و چه میکنه این چرک کف دست و عجب اقتصاد اسلامی ای داریم ما که بنا بر نظر و دیدگاه فعالین بخش اقتصادی ، فساد در آن فراوان است .
  در بین 21 مولفه تاثیر گذار در فضای کسب و کار کشور ، رتبه و سهم هر یک و بهتر یا بدتر شدن وضعیت آنها نسبت به دوره های قبل هم قابل توجه است .
  تاثیر و نقش اعمال تحریم های بین المللی علیه کشورمان بر فضای کسب و کار کشور از رتبه 5 در زمستان 1392 به رتبه 15 در زمستان 1395  رسیده است .
  تاثیر و نقش برگشت چک مشتریان و همکاران بخش خصوصی بر فضای کسب و کار کشور از رتبه 15 در زمستان سال 1392 به رتبه 5 در زمستان سال 1395 رسیده است .
  تاثیر و نقش بی ثباتی در موارد اولیه بر فضای کسب و کار کشور از رتبه 3 در زمستان 1392 به رتبه 16 در زمستان 1395 رسیده است .
  هر یک از موارد و پارامترهای فوق و سایر پارامترها و مولفه ها و سهم و رتبه آنها در بدی فضای کسب و کار کشور جای بحث و تحلیل خود را دارد که برای طولانی نشدن متن از آنها فاکتور گرفته می شود.

  + نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۶ساعت 19:26  توسط محمد رضا گودرزی  | 
  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 17:47

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :