از آفات جدی و اساسی دولتها و سازمانها

ساخت وبلاگ
چکیده : از زبان ناصرالدین شاه نقل است که: ما را به قصد شکار آهو به دشت قزوین بردند ، و من از فاصله شش زرعی ... با عنوان : از آفات جدی و اساسی دولتها و سازمانها بخوانید :

از زبان ناصرالدین شاه نقل است که:

ما را به قصد شکار آهو به دشت قزوین بردند ، و من از فاصله شش زرعی به شکار شلیک کردم و به چشم خود دیدم که تیرم به خطا رفت! ولی اطرافیان به شدت هر چه تمامتر ، هورا و هیاهو و سر و صدا راه انداختند...! که دست خوش اعلیحضرتا ، تیرت به هدف خورد!

و من در حالیکه به فکر فرو رفته بودم به ملازمینم گفتم ؛ آینده این ملک و مملکت تنگ و تاریک است!زیرا که "پاچه خواری" ریشه این سرزمین را خواهد سوزاند!
جالب اینکه اینان پی به مقصودم نبردند و چند باره شروع کردند به تشویقم و هورا کشیدند!!!!

اگر حكومت و مديريت علوي را سرآمد مديريت و الگويي جامع براي همه اعصار در نظر بگيريم آنگاه در خواهيم يافت كه در حكومت علوي بهترين ياوران و مشاوران ، منتقدان قدرتمندان وحاكمانند و در حكومت اموي متملقان و چاپلوسان عزيز درگاه حكومتند.

اما متاسفانه در ادارات و سازمانهاي ما جريان كاملا بر وفق مراد متملقان و چاپلوسان است آنجا كه فردي به صراحت اعلام مي كند كه مدير بالا دست من سالم باشد يا فاسد ، من تابع آن هستم و البته گرايش ايشان به مدير فاسد و ناصالح بيشتر است فلذا اين فرد عليرغم همه مشكلاتي كه دارد و از حيث سلامت اداري و اجتماعي ، فساد او اظهر من الشمس است اما با اين شيوه و تملق و جانب داري كوركورانه و ... در سمت مديرتي قرار مي گيرد و ... و البته مدير ارشدي هم كه او نيز ضعف و ناتواني و خسارتي كه به مجموعه زد و به يك معني آدم فاسدي بود هم با همين شيوه و با تملق از مديري بالاتر و چاپلوسي و آدم فريبي ، به جاي اينكه طرد شود ، حفظ مي گردد و صرفا تعيير جايگاه مي دهد .

كاش به جايي برسيم كه افراد فاسد و اهل زد و بند را انگشت نما كنيم و بر روي افراد چاپلوس و متملق خاك بپاشيم و تا اين نباشد و با اين سيستم اداري فعلي راه به جايي نخواهيم برد و شايستگان خانه نشين يا به حاشيه رانده شده و افراد ضعيف ، فاسد و متملق جايگاه پيدا مي كنند .

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۶ساعت 22:51  توسط محمد رضا گودرزی  | 
آفات,جدی,اساسی,دولتها,سازمانها,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 17:47