از آفات جدی و اساسی دولتها و سازمانها

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  از زبان ناصرالدین شاه نقل است که:

  ما را به قصد شکار آهو به دشت قزوین بردند ، و من از فاصله شش زرعی به شکار شلیک کردم و به چشم خود دیدم که تیرم به خطا رفت! ولی اطرافیان به شدت هر چه تمامتر ، هورا و هیاهو و سر و صدا راه انداختند...! که دست خوش اعلیحضرتا ، تیرت به هدف خورد!

  و من در حالیکه به فکر فرو رفته بودم به ملازمینم گفتم ؛ آینده این ملک و مملکت تنگ و تاریک است!زیرا که "پاچه خواری" ریشه این سرزمین را خواهد سوزاند!
  جالب اینکه اینان پی به مقصودم نبردند و چند باره شروع کردند به تشویقم و هورا کشیدند!!!!

  اگر حكومت و مديريت علوي را سرآمد مديريت و الگويي جامع براي همه اعصار در نظر بگيريم آنگاه در خواهيم يافت كه در حكومت علوي بهترين ياوران و مشاوران ، منتقدان قدرتمندان وحاكمانند و در حكومت اموي متملقان و چاپلوسان عزيز درگاه حكومتند.

  اما متاسفانه در ادارات و سازمانهاي ما جريان كاملا بر وفق مراد متملقان و چاپلوسان است آنجا كه فردي به صراحت اعلام مي كند كه مدير بالا دست من سالم باشد يا فاسد ، من تابع آن هستم و البته گرايش ايشان به مدير فاسد و ناصالح بيشتر است فلذا اين فرد عليرغم همه مشكلاتي كه دارد و از حيث سلامت اداري و اجتماعي ، فساد او اظهر من الشمس است اما با اين شيوه و تملق و جانب داري كوركورانه و ... در سمت مديرتي قرار مي گيرد و ... و البته مدير ارشدي هم كه او نيز ضعف و ناتواني و خسارتي كه به مجموعه زد و به يك معني آدم فاسدي بود هم با همين شيوه و با تملق از مديري بالاتر و چاپلوسي و آدم فريبي ، به جاي اينكه طرد شود ، حفظ مي گردد و صرفا تعيير جايگاه مي دهد .

  كاش به جايي برسيم كه افراد فاسد و اهل زد و بند را انگشت نما كنيم و بر روي افراد چاپلوس و متملق خاك بپاشيم و تا اين نباشد و با اين سيستم اداري فعلي راه به جايي نخواهيم برد و شايستگان خانه نشين يا به حاشيه رانده شده و افراد ضعيف ، فاسد و متملق جايگاه پيدا مي كنند .

  + نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۶ساعت 22:51  توسط محمد رضا گودرزی  | 
  نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 17:47
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها