انتخابات شوراهاي اسلامي1

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  برخي اولويتها و سرفصلهاي برنامه اي كه به نظر حقير براي شوراي جديد شهر اراك ضروري بوده كه البته اين موارد توسط اينجانب به برخي از كانديداهاي شوراي شهر نيز ارائه شده است تا مورد استفاده آنان قرار گيرد . ضمن اينكه دسته بندي آنها نيز در يك مرحله بايستي صورت گيرد :

  1. توجه و تمركز بر ساختارهاي موجود در شهرداري و واحدهاي تابعه با هدف رفع تبعيض و مبارزه با فساد و در عين حال چابك سازي مجموعه.
  2. توجه به گسترش خدمات شهري در تمامي محلات به نحوي كه دسترسي به پارك ، سراي محله و ... براي تمامي ساكنين در محلات مختلف فراهم آيد.
  3.  پيگيري براي تشكيل شوراهاي محله توسط معتمدين محلات به منظور همفكري در اداره امور و شناسايي و رفع كمبودها.
  4.  تلاش در جهت احصاي پروژه هاي خاص به منظور معرفي به خيرين و جلب مشاركت آنها در توسعه شهري
  5. تلاش در جهت افزايش نظارت هر چه بيشتر در هزينه هاي شهرداري براي صرفه جويي در هزينه ها و خودداري از هزينه هاي بلا اثر و غير ضرور و كاهش قيمت تماش شده خدمات .
  6. افزايش خدمات الكترونيكي به منظور كاهش راجعات به شهرداري براي اخذ خدمات .
  7. بررسي و تلاش براي واگذاري امور جاري شهرداري ها به بخش خصوصي و كارگزاريها مشابه آنچه در قالب پليش به اضافه 10 و ... مي بينيم .
  8. ارتقاي اعتماد عمومي به شهرداري با ارائه خدمات مناسب ، سريع و سالم
  9. شناسايي منابع درآمدي قابل وصول و تمركز جدي بر اين موضوع به نحوي كه با گسترش منايع درآمدي ضمن اينكه به توان اجرايي و خدمات شهرداري افزوده مي گردد و فشار بي مورد به قشر عمومي براي وصول درآمد كاسته شود.
  10.  جلب سرمايه گذار خصوصي در اجراي پروژه هاي شهرداري و واگذاري آنها با روشهاي استاندارد براي تسريع در اجراي اين پروژه ها .
  11. گسترش خدمات و زيربناهاي شهري متناسب با تفكيك جنسيتي و مخاطبين شهري مانند پارك بانوان و ...
  12.  تلاش در جهت حفظ بافت مركزي شهر ، كاهش حجم تراكم و ترافيك در آن با تعريف محدوده اي براي عدم ورود خودرو در آن و در عين حال امكان پياده روي عمومي و استفاده از دوچرخه و ... .
  13.  تلاش و جلب مشاركت  ساير دستگاهها براي گسترش مراكز تفريجي مانند دره گردو و كوه مودر و ... همراه با ارائه خدمات عمومي و ...
  14. بالا بردن اثربخشي در اجراي پروژه هاي شهرداري به نحوي كه به جاي اجراي پروژه هاي ممكن سعي در اجراي پروژه هاي لازم گردد يعني به مثلا به جاي احداث تقاطع هاي غير همسطح در جاها و فضاهاي ممكن سعي شود اين پروژه ها در اماكن ضروري صورت گيرد .
  15. تلاش در جهت اجراي نقشه جامع شهر و اصلاح عرض معابر مخصوصا در بافت مركزي شهر
  16. قبول و پذيرش پديده اي به عنوان صنعت در جوار شهر اراك به عنوان موردي كه بخشي از هويت اراك به آن بر مي گردد تا حدي كه آدرس و مشخصه شهر اراك با صنعت آن شناخته مي شود و تلاش در جهت همزيستي مسالحت آميز بين صنعت و شهر .
  17. با توجه به درآمد بالاي استان و شهرستان اراك ، متاسفانه ملاحظه مي گردد كه عوايد اين افزايش درآمد و بالا بودن آن متوجه مردم استان نمي گردد لذا به جاي تقابل با صنعت استان و بويژه شهر اراك لازم است هم در جهت جلب مشاركت آنها براي ايجاد زيرساختهاي شهري اقدام نمود و هم تلاش شود از تمام ظرفيتهاي قانوني براي پرداخت از سوي بخش صنعت به شهرداري اقدام و پرداختهاي اينگونه معاف از ماليات به بخش صنعت معرفي و اين بخش به جاي پرداخت ماليات و ساير مواردي كه عوايد آن به استان بر نمي گردد به اجرا و مشاركت در اين هزينه ها ترغيب گردد .
  18. تلاش در جهت احداث پايانه هاي ميوه و تره بار و عرضه مستقيم كالا در محلات .
  19. هماهنگي هر چه بيشتر با ساير دستگاههاي خدمات رسان براي جلوگيري از دوباره كاري در پروژه هاي شهري .
  20. توسعه فضاي سبز و اصلاح معابر شهري
  21. مشاركت هرچه بيشتر در امور فرهنكي و ورزش همگاني و ...
  22. مطالعه و مطالبه سهم واقعي شهر اراك از عوارض آلايندگي صنايع مستقر در شهرستانهاي همجوار .
  23. تلاش در جهت شناسايي كامل صنايع مزاحم شهري و صنوف توليدي پيرامون شهر براي هدايت آنها به مراكز مديريت شده .
  24. تلاش در جهت انتقال صنايع پيراموني شهر به فاصله اي مناسب از شهر .
  25. گسترش خدمات حمل و نقل عمومي و تشويق و ترغيب شهروندان و تامين امكانات براي استفاده از دوچرخه به منظور كاهش حجم آلودگي هواي شهر.
  26. پيگيري و نظارت جدي در تحقق قوانين و مصوبات و پروژه هاي مرتبط با طرح كاهش آلودگي هواي اراك .
  27. شناسايي ظرفيتهاي موجود براي توسعه و ايجاد پاركينگهاي طبقاتي در هسته مركزي شهر با بهره گيري از تمهيدات و تسهيلات لازم و جذب سرمايه گذاران در اين خصوص .
  28. تلاش در جهت علني كردن مذاكرات شوراي شهر اراك براي مردم از طريق صدا و سيماي استان به منظور تحقق شفافيت و نظارت مردم.
  29. لاش در جهت تسريع در اجراي پروژه هاي زيست محيطي مرتبط با عملكرد شهرداري اراك بويژه در حوزه پسماند از طريق عملياتي كردن كارخانه كمپوست و توقف دفن پسماندهاي شهري.
  30. تلطيف فضاي شهري با توسعه و تقويت سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري و زيبا سازي ، المان سازي ، توسعه فضاي سبز و ...
  31. تلاش در جهت حركت نظام مند در امور شهري از طريق تعريف چشم انداز ، تدوين برنامه استراتژيك   و ... به جاي اقدام انفعالي و بي نظمي در برنامه ها و اولويتها .
  + نوشته شده در  چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۶ساعت 20:49  توسط محمد رضا گودرزی  | 
  نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 ساعت: 11:27
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها